خانه / کنتراست / کنتراست- ابراهیم شریفیان- نیروی فنی بازنشسته

کنتراست- ابراهیم شریفیان- نیروی فنی بازنشسته

نویسنده: مریم خوش چهره

متولد ۲۰ شهریور ۱۳۵۱ در تهرانم. بعد از بازگشت از خدمت سربازی توسط یکی از دوستان دوره ی سربازی در ستاد اجرایی حضرت امام (ره) در دفتر آقای شریعتمداری وزیر کار و رفاه دولت دوازدهم مشغول به کار شدم. بعد از ۶ ماه کار در آنجا در سال ۷۴ به دعوت یکی از دوستانم در محل سکونت، بنام آقای تکلو خبردار شدیم که صدا و سیما جذب نیرو دارد. ایشان مرا به آقای رضا هادی که مسئول جذب نیروها بود معرفی کرد و چون دیپلم من برق  بود، مرا به واحد فنی معرفی کردند. پس از گذراندن مراحل اداری و پزشکی که بسیار راحت و سریع انجام شد به استخدام سازمان در آمدم .پس از آن متخصصان امر بنده را برای گذراندن دوره تکنسینی صدا و تصویر به اداره کل بازآموزی معرفی کردند و بعد از گذراندن دوره آشنایی با اصول کلی صدا و تصویر در شهریور ۷۵ به اتفاق آقای احمد واعظی به فنی شبکه ۴ که تازه تاسیس شده بود به عنوان مسئول فنی دوربین های پرتابل معرفی شدیم. چند سالی بدین منوال گذشت تا اینکه مدیران فنی تصمیم گرفتند یک استودیوی تلویزیونی در زیر زمین شبکه ۴ بسازند. بعد از ساخت استودیو بنده به صلاحدید آقای مهندس اسماعیلی مدیر فنی وقت شبکه ۴ به استودیو و کار در آنجا منتقل شدم. برنامه های زیادی را در آن استودیو ضبط و تجربه های زیادی در بخش صدا و تصویر کسب کردم. در زمان هایی هم که برنامه در استودیو نداشتیم به دوستان فنی در باکس های تدوین کمک می کردم. خلاصه پرچم فنی شبکه ۴ را مدت ها بالا نگه داشتیم. در مدت اشتغال در شبکه ۴ توانستم مدرک کاردانی در رشته IT را کسب کنم و پس از آن بلافاصله در مقطع کارشناسی IT در مرکز گسترش انفورماتیک ایران قبول شدم. تا اینکه در سال ۸۹ درسم تمام شد و به دلیل ادغام  فنی و تولید شبکه ۴ و رفتن آقای اسماعیلی از شبکه و حذف مدیر فنی از شبکه ۴ بنده به اتفاق آقای یوسلیانی به مرکز پویانمایی صبا منتقل شدم و در آنجا در بخش پشتیبانی انفورماتیک  ادامه خدمت دادم. در آنجا هم تجربیات خوبی کسب کردم تا اینکه در سال ۹۷ با ۲۳ سال سابقه به درجه بازنشستگی نائل شدم.

استودیوی ۴۱ واقع در شبکه چهار- این استودیو دیگر جمع شده است.

 

خاطره

یک روز به هنگام ضبط برنامه در استودیوی ۴۱ شبکه ۴ مطلع شدیم صدابردار برنامه نیامده و قرار شده بنده صدابرداری برنامه را به عهده بگیریم. میکروفن را به یکی از همکاران دادم تا به یقه مهمان وصل کند. ضبط برنامه شروع شد در هنگام ضبط هر دو سه دقیقه یک بار یک صدای غار و غور به گوش می رسید. خلاصه نتوانستیم به این شکل ضبط را ادامه دهیم و ضبط برنامه متوقف شد تا به مشکل رسیدگی شود. من کل مسیر صدا را اعم از میکروفن و کابل ها و تنظیمات میکسر صدا را چک کردم و حتی بعضی پلاکت ها را تعویض کردم ولی همچنان مشکل بر طرف نشد تا اینکه بعد از چند دقیقه تلاش و به کمک خود مهمان برنامه متوجه شدیم میکروفنی را که همکارم قرار بود به یقه مهمان  برنامه وصل کند کمی پایین تر تقریباً کمی بالاتر از معده ایشان وصل کرده بود و این صدای ناهنجار از معده گرامی مهمان برنامه بود که به گوش می رسید و کیفیت صدای ضبط شده را دچار مشکل می کرد. این رویداد اگر چه طنز بود و هر وقت به یادش می افتم می خندم، اما یک نکته مهم را به من آموخت و آن این بود که وقتی کاری را به کسی می سپارم وظیفه دارم بر آن نظارت کنم و از صحت عملکرد فرد مطمئن شوم و به بهانه اعتماد به او، کار را رها نکنم. یاد و خاطره همه ی دوستان و همکاران فنی که نامشان را ذکر کردم و بسیاری دیگر  به خیر و شادی باد.

ایستاده از راست: احد رجایی، ابراهیم شریفیان، رسول پور نشسته از راست: هاشم ازگلی، علی خندابی، داوود اسماعیلی مراسم بازنشستگی آقای خندابی

حتما ببینید

کنتراست -اسماعیل میر فخرایی- بخش اول

استاد بزرگوار اسماعیل میر فخرایی از بزرگان و پیش کسوتان تلویزیون است. در صفحه کنتراست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *