خانه / آموزش / فرآیند انتخاب بازیگر

فرآیند انتخاب بازیگر

نویسنده: حامد توکل

      باورپذیری یک اثر داستانی به انتخاب درست بازیگران بستگی دارد. در واقع بازیگران در حکم کلماتی برای روایت داستانتان هستند. آنان با جان بخشیدن به شخصیت‌های فیلمنامه، مخاطب را به جهان داستان شما وارد می‌کنند. کار دوربین هر قدر هم که ماهرانه باشد، اگر شخصیت‌های شما برای مخاطب باورپذیر نباشند، تماشاگران به سختی با داستانتان به احساس همدلی خواهند رسید. وظیفه کارگردان فهمیدن فیلمنامه و حصول اطمینان از این است که بازیگران سراسر داستان و چگونگی متناسب کردن شخصیت ها با داستان را دریافته‌اند. هنگامی که از کارگردان معروف »سیدنی پولاک« سئوال شد که رمز و رموز  کارگردانی چیست؟ او پاسخ داد:»انتخاب بازیگران 85 درصد کار کارگردان است.«

سیدنی پولاک

فرآیند انتخاب بازیگر با بیان واضح  آنچه  از بازیگران  می‌خواهید و به آن نیاز دارید آغاز می‌شود :

1-Breakdowns : خلاصه خصوصیات شخصیت‌های فیلمنامه که با آن هر شخصیت را توصیف و بیان می‌کنید که در آن به دنبال چه می‌گردید؟ مزیت Breakdowns  این است که ارتباطات را به حداکثر و واکنش نامطلوب را به حداقل می‌رساند. آنچه در Breakdowns  نوشته می‌شود شامل : نام شخصیت، جنسیت، محدوده سنی، نژاد و در صورت نیاز، توصیف یک خطی شخصیت است. در پایان چنانچه مهارت خاصی از شخصیت انتظار می‌رود، باید نوشته شود.

2-برای نقش های خاص در روزنامه‌ها، فضای مجازی، مجلات تخصصی و … آگهی بدهید.

3-هنرستان ها  و دانشکده های بازیگری را شناسایی کنید.

4-رزومه‌ها و عکس‌های ارسال شده را دسته بندی کنید. بر اساس هر نقش اطلاعاتی مانند تجربه کاری، قد، وزن، سن و شماره تماس بازیگر را مرتب کنید و در  پرونده‌ای مشخص بگذارید.

5-آزمون‌ها را برنامه ریزی کنید. 

5-1 ) برای روز یا روزهای آزمون به دقت و نظم برنامه‌ریزی کنید.

5-2 ) برای آزمون مکانی بزرگ اختیار کنید که اتاق انتظار هم داشته باشد تا بازیگران بتوانند متن آزمون و دیالوگ‌هایشان را به آسودگی مطالعه کنند. به یاد داشته باشید مکان آزمون ، خانه یا آپارتمان شخصی  نباشد چون در غیر این صورت، بازیگران غیرحرفه‌ای اعتماد نمی‌کنند.

5-3 )جایی که بر می‌گزینید باید نورکافی برای تصویر برداری داشته باشد.

5-4) مطمئن شوید که تعداد کافی رونوشت از نقش هایی که باید خوانده شوند، در اختیار دارید.

5-5)یک پارچ آب و لیوان‌های یک بار مصرف در دسترس بازیگران بگذارید.

5-6) تلاش کنید آزمون‌ها را براساس برنامة از پیش‌تعیین‌شده برگزار کنید.

منتظر نگاه‌داشتن طولانی‌مدت  بازیگران، کاری غیرحرفه‌ای و دور از ادب است.

5-7) سعی کنید بین آزمون‌ها  15 دقیقه فاصله باشد.

6- جلساتی را برای فراخوان مجدد برنامه‌ریزی کنید.

انتخاب بازیگر در این مرحله فرآیند به طور جدی آغاز می‌شود. هدف فقط یافتن بهترین بازیگر برای هر نقش نیست، بلکه باید بهترین ترکیب یا  توازن ممکن در میان بازیگران به دست بیاید.

7- با بازیگران انتخاب شده مذاکره کنید. زمانی که بازیگر یا نماینده وی بر سر میز مذاکره می‌نشینید، تمام کسانی که در این امر شرکت دارند باید از محدودیت‌های بودجه شما آگاه شوند. از همان ابتدا درباره مبلغی که باید خرج کنید صادقانه سخن بگویید. غیر از بازیگران حرفه‌ای و نقش اول،  اگر نتوانستید یا نخواستید به برخی بازیگران  دستمزد پرداخت کنید، به یکی از روش‌های زیر متوسل شوید:

الف)بیان اعتباری سینمایی یا تلویزیونی اثر برای کشف استعداد او در آینده.

ب) تحویل نسخه نهایی اثر تا بتوانند به عنوان رزومه در موقعیت‌های دیگر ارائه کنند.

ج) پرداخت هزینه رفت و آمد به صحنه به دانشجویان

د)پذیرایی از علاقه‌مندان و هنرجویان در حین فیلمبرداری

8- با بازیگرانی که انتخاب نشده‌اند هم صحبت کنید.

تماس تلفنی مودبانه و تشکر از بازیگر برای زمانی که صرف کرده و اشتیاقی که نشان داده‌اند، اثر خوبی بر آنها خواهد گذاشت. چه بسا همان فرد بازیگر اثر بعدی شما باشد.

 

حتما ببینید

فن‌آوری خط دروازه

عدد 66 برای انگلیسی‌ها فقط یک معنا دارد  و آن، قهرمانی این تیم در جام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *